VÍTĚZNÁ MISE V PROTIVÍNĚ! VÝHRA O 10 BODŮ!

Zveřejnění článku : 11.1.2011

BK ČK – PF ČB 60:89 (26:45)

První utkání v novém kalendářním roce odehráli reprezentanti okresního města proti mladíkům z PF ČB. Bohužel se k úvodnímu rozskoku sešla jen pětice domácích hráčů a tak bylo otázkou času, kdy jim dojdou síly. Během zápasu ještě dorazila jedna posila, přesto to na výhru nestačilo. Chyběla hlavně podkošová síla českokrumlovských pivotů. Hosté, kterých přicestovalo 10, položili základ k výhře už v první čtvrtině, kterou vyhráli o 11 bodů – 9:20 (ještě v 5. minutě byl stav 9:8 pro domácí). V polovině střetnutí ztráceli domácí již 19 bodů (26:45), přesto se nevzdávali a bojovali až do konce. Po třiceti minutách hry bylo manko českokrumlovských třicet bodů – 41:71. Dílčí úspěch si připsali až v závěrečné části, kterou vyhráli jednobodovým rozdílem (19:18). Hlavní bylo, že se nikdo nezranil před důležitým zápasem v Protivíně.

Fakta: hráli a body: Ziegelbauer 20, Al Ahmad 15 (1 trojka), Moronga 14 (2 trojky, TH 6/4), Bielik 6, Vaněček 3 (TH 4/3), Netušil 2; trojky: 3; trestné hody: 10/7 (70%); fauly: 7; čtvrtiny: I. 9:20, II. 17:25, III. 15:26, IV. 19:18.

Slavoj Protivín – BK ČK 57:67 (31:38)

Hosté přicestovali do města, kde se vaří Platan s odhodláním poprat se o první výhru v soutěži. Díky výtečnému kolektivnímu výkonu se jim podařilo přehrát domácí hráče, kteří nastoupili v kompletním složení. Do zápasu nastoupila zahajovací sestava Mory, Pípo, Jirka, Franta a Koty. První dvě minuty bylo k vidění oťukávání soupeřů a přišlo i několik nepřesností. Až na začátku třetí minuty se poprvé posunulo skóre směrem nahoru a bylo to na straně hostí, když po secvičené akci zakončoval osamocený Franta pod košem. To samé se opakovalo se stejným scénářem i aktéry v dalším útoku, a když následně přidal Koty trojku, svítil na tabuli stav 0:7 (3.). Teprve poté se trefili i domácí, kteří snížili na 4:7. Ještě v polovině první části byl stav 8:11, poté ovšem přišla bodová šňůra českokrumlovských a ti rázem odskočili na 12 bodů – 8:20. Jejich radost jim trochu pokazila trojka domácích těsně před koncem čtvrtiny (11:20 po deseti minutách hry).

Druhou čtvrtinu odstartoval Mory proměněnou šestkou, přidali se Asaad a Koty a ve 13. minutě už byl stav 11:27! Domácí reagovali oddechovým časem a tento tah se jim vyplatil. Po návratu na hřiště se dostali hosté do křeče a nemohli najít lehkost, s jakou hráli doposud. Toho Protivínští dokonale využili a za tři minuty se přiblížili na 7 bodů – 20:27 (16.). Těžkou střelou probudil českokrumlovské Franta a k němu se přidalhrající trenér Honza (22:31), ale tlak domácích sílil a minutu před koncem první půle byli Slavojáci na dostřel – 28:31. Hosté přidali v obraně a konečně se prosadili i v útoku. Díky tomu odcházeli do šaten se slibným náskokem 7 bodů (31:38).

Třetí část hry byla v podání reprezentantů okresního města jako z říše snů! Domácím povolili pouhé dva koše (4 body) a sami si jich připsali 16! Hned v úvodu se sice Protivínští přiblížili na 33:38, ale šňůra 0:8 znamenala vedení hostů v polovině třetí čtvrtiny 33:46. Dá se říci, že i druhá polovina této periody měla podobný průběh, neboť i ta skončila dílčím stavem 2:8, když nejprve domácí trefili koš za dva body (35:46), ale hosté odpověděli sérií osmi bodů v řadě! Po třiceti minutách hry byl stav utkání 35:54 a Českokrumlovští byli hodně blízko k vytoužené výhře. V posledním dějství se domácí nadechli k velkému náporu, vyhráli ho o 9 bodů (22:13), ale na víc, než na snížení konečného rozdílu to nestačilo. Ve 36. minutě se Slavojáci trefili za tři body, snížili tak na 44:60 a připravovali se na závěrečný tlak. Ten trochu přibrzdil chytrý time out hostů. Dvě minuty před koncem ukazovala tabule skóre 48:63 a o vítězi bylo již rozhodnuto. Domácím se sice podařilo snížit na 57:65, jenže 10 vteřin před závěrečným klaksonem upravil na konečný desetibodový rozdíl nejlepší střelec zápasu Koty.

Fakta: hráli a body: Kotous 21 (1 trojka, TH 2/2), Ziegelbauer 14 (TH 5/2), Holba 11 (1 trojka, TH 6/2), Netušil 8, Rizák 6 (TH 4/2), Moronga 4 (TH 4/2), Al Ahmad 3 (TH 2/1), Gábriš; trojky: 2; trestné hody: 23/11 (47,8%); fauly: 18; čtvrtiny: I. 11:20, II. 20:18, III. 4:16 (!), IV. 22:13.

Statistiky Slavoje: Hronek (číslo 24) 16 bodů, Kolář (č. 5) 12 bodů, trojky – 3, trestné hody 12/8 (66,7%), fauly – 20.

Českokrumlovští hráči dali do hry srdíčko a zvládli důležitý souboj na jedničku. Nyní je však čekají těžší soupeři a to ZF ČB (13.1.2011 doma), Matteo ČB (20.1.2011 doma – dohrávka první poloviny soutěže).
Následně Týn nad Vltavou (pravděpodobně 3.2.2011 doma  – ještě bude potvrzeno) a poté Lišov (pravděpodobně 10.2.2011 venku – ještě bude potvrzeno).