O NÁS

pic9.jpg

Trochu z novodobé historie basketbalu v Českém Krumlově.V sezóně 1998/1999 se v Českém Krumlově začala hrát nově vzniklá Městská basketbalová liga. Aktéři soutěže byly většinou nadšení basketbaloví fanoušci, ale i zkušení hráči, kteří nechtěli dopustit, aby došlo k zániku basketbalové tradice v okresním městě.

  Premiérového ročníku MBL (Městské basketbalové ligy) se zúčastnily čtyři týmy. Mistry se tehdy stali ostřílení hráči Frýba týmu. Osu tohoto celku tvořili borci, kteří ještě pamatovali slavná léta českokrumlovského basketbalu v druhé lize. Do druhého ročníku MBL se přihlásilo šest týmů. Jednalo se o Frýba tým, JIP Machři, JIP Stars, Saláti Srnín, JIP Bulls a BK Preacher’s. Posledně jmenovaný celek soutěž suverénně vyhrál, když se pyšnil bilancí 18 výher a jen 2 prohry. Další dva ročníky MBL (tedy až do 2001/2002) nepoznali jiného vítěze, než právě BK Preacher’s. V sezoně 2002/2003 se MBL již znovu nerozběhla, neboť organizace soutěže byla poměrně náročná a nikdo neměl chuť se do toho pustit.

   V sezoně 2001/2002 se tým SK Saláti Srnín přihlásil do Sdruženého okrasního přeboru mužů (SOP) a zároveň hrál MBL. V SOP Saláti první rok platil nováčkovskou daň a úvodní ročník uzavřeli na posledním místě tabulky. V další sezoně už prokázali výkonnostní růst, ale špatná morálka a organizace u týmu vyvolaly jeho rozpad po posledním zápase sezony. V tomto ročníku skončili Saláti na předposledním místě tabulky.

    Opět hrozilo vymazání jména Český Krumlov z basketbalové mapy České Basketbalové Federace. Našlo se však několik nadšenců, povětšinou bývalých hráčů MBL, kteří této hře pod bezednými koši propadli natolik, že sestavili zcela nový tým a přihlásili jej do SOP pod názvem SKB Český Krumlov. Tím se začala psát novodobá historie basketbalu v Českém Krumlově.

   Za tímto počinem stálo několik jmen, především pak Michal Vondra a František Ziegelbauer, kteří sestavili zcela nový tým. Celek složený ze zkušených harcovníků z Frýba týmu, mladých nadšených basketbalistů z JIP Bulls a ostřílených bojovníků z BK Preacher’s a JIP Machři, tedy ze všech týmů působících v již zaniklé MBL.

    Nově zbudovaný tým se sešel na prvním tréninku 28. září 2003 v hale ZŠ Za Nádražím v sestavě:

    Michal Vondra, František Ziegelbauer, Pter Holba, Jiří Janota, Ondřej Šandera, Jan Maurer, Jan Flašar, Josef Kučera, Radek Gryc, Petr Kočan, Asaad Al Ahmad, Tomáš Kotous, Michal Škampa a Jan Beň. Hned od prvního tréninku se začalo tvrdě pracovat v přípravě na novou sezonu, která již ťukala na dveře.

    Premiérové vystoupení českokrumlovských basketbalistů se odehrálo 19.10.2003 v Trho­vých Svinech. Tým si hned v úvodu soutěže připsal nečekané vítězství nad domácím celkem v poměru 59:55 (Beň 15, Al Ahmad 14, Kotous 8, Holba 7, Šandera 7, Ziegelbauer 6, Kočan 2, Vondra, Janota). Tím byla odstartována novodobá historie basketbalu Českém Krumlově. Na krátkou dobu se v této sezoně pustil u celku do práce Josef Vlk, který však z osobních důvodů po dvou měsících u kormidla českokrumlovských skončil.

    Letos vstupují hráči SKB Český Krumlov do své osmé sezony v SOP a určitě chtějí vylepšit postavení z loňského nepovedeného ročníku, kdy skončili na poslední příčce tabulky.

Autor textu : Jan Beň

pozn. :Celá historie bude doplněna v průběhu listopadu