V TÝNĚ JSME NEUSPĚLI.

BK Týn nad Vltavou – SKB ČK 59:39 (38:22)

K utkání jsme odcestovali v 7 lidech a tak bylo jasné, že na každého čeká velká porce minut. Oproti tomu domácí lavička čítala dvě kompletní pětky (tedy 10 lidí). K úvodnímu rozskoku nastoupila základní pětka ve složení Mory, Asi, Koty, Chaly a Mlčky(Gabri). Jako první se do střelecké listiny zapsal Koty a poslal tak hosty do vedení (0:2). To jim vydrželo dvě minuty, poté se prosadili i domácí a otočili na 3:2 (3.). Mory ještě jednou šestkou vyrovnal na 3:3, ale pak začali úřadovat domácí střelci. Během 4 minut odskočili na 10:3 a přišel time out. Po návratu na hřiště jsme snížili na 10:7 (8.), ale do konce první čtvrtiny se prosazovali už jen Vltavotýnští – 16:7. Druhá perioda patřila nám a vyhráli jsme jí dílčím skóre 15:12. Hned v úvodu této čtvrtiny odskočili domácí na 22:7 a tento stav je mírně uspokojil. ASI sedmi body a Koty dvěma šestkami nás přiblížili na dostřel – 22:16 (13.) a my se opět vrátili do zápasu. Ještě v 15. minutě po trojce Asiho to bylo 24:19, pak ale přišla šňůra domácích a ti díky ní odskočili na 32:19 (18.). Do poločasu Týnští stačili své vedení ještě navýšit a to na 16 bodů – 38:22.

Třetí dějství přineslo střelecké trápení na obou stranách. Celkově diváci viděli jen 14 bodů (8:6) a spíše než basketbal to byl na hřišti boj. Po třiceti minutách hry byl stav 46:28. Poslední desetiminutovku odstartoval dobře Koty, který zaznamenal 3 body (46:31), pak ale okomentoval výrok rozhodčích a byla mu udělena technická chyba. Koty nadále diskutoval s rozhodčím a byla mu udělena diskvalifikující chyba. Tím Koty výrazně oslabil svůj tým a určitě by se to nemělo opakovat! Domácí však z nabídky 4 trestných hodů neproměnili ani jeden a stav tak zůstal nezměněn. Ve 36. minutě se nám podařilo snížit na 10 bodů (46:36) a zdálo se, že domácím dochází dech. Ti se ale dokázali oklepat a třemi body v řadě odskočili na 49:36 (37.). V závěru se nám podařilo už jen snížit na 49:39, ale poslední dvě minuty patřili domácím a ti nakonec odskočili na dvacetibodový rozdíl – 59:39.

Fakta: základní pětka a body: Kotous 13 (trestné hody 3/3), Al Ahmad 12, Chaloupka 9 (1/1), Moronga 2 (4/2), Mlčkovský(Gabri); střídali: Netušil 2, Rizák 1 (4/1); trojky: 2 (Al Ahmad 2); trestné hody: 16/7 (43,8%); fauly: 18; čtvrtiny: I. 16:7, II. 12:15, III. 8:6, IV. 13:9.

Nyní se musíme soustředit na první domácí duel! Ten přijde ve čtvrtek, 4.11.2010, kdy od 19 hodin přivítáme lišovské Vosy! Doufejme, že nastoupíme v kompletním složení a předvedeme hru, která povede k výhře.

Autor textu: Jan Beň