START BASKETBALISTŮM Č.K. NEVYŠEL

5.10.2011

Start basketbalistům Č.K. nevyšel

Před úvodním rozskokem hlásili domácí několik změn oproti loňské sestavě. Ze zdravotních důvodů chyběli Kotous, Holba, Moronga a Ziegelbauer, naopak nově českokrumlovský dres oblékli Sirový a Mičan.

Po začátečním oťukávání obou soupeřů se první prosadili hosté. Na jejich koš reagoval střelec domácích Al Ahmad (2:2, 2. minuta), pak se ovšem projevilo menší rozehranost hráčů okresního města a českobudějovičtí odskočili do šestibodového trháku – 2:8 (5.). Hrající trenér Rizák si bral time out a prostřídal sestavu. Tato změna přinesla i lepší herní projev a českokrumlovští pomalu přebírali otěže utkání. Po první čtvrtině je hřálo dílčí vedení 12:10. Druhá desetiminutovka však přinesla nečekaný kolaps domácích hráčů, kteří kupili chybu za chybou, a nedařilo se jim střelecky. Tento úsek hry prohráli propastným rozdílem třiadvaceti bodů (5:28) a darovali tím soupeři pohodlné poločasové vedení 17:38.

Probuzení a zlepšení na obou polovinách hřiště přišlo ve třetí periodě, kdy každý z českokrumlovských hráčů našel své místo na palubovce a začala se hrát vyrovnaná partie. V polovině třetí čtvrtiny ukazovala tabule stav 25:42 (25.), na jejím konci však hosté měli k dobru jednadvacet bodů – 31:52. Poslední část hry načali domácí náporem a po třech minutách snížili manko na 15 bodů – 37:52 (33.). Následoval oddechový čas celku z krajské metropole, ale i po něm domácí umazávali bod po bodu. Po Al Ahmadově trojce ukazoval tabule stav už 42:53 (35.). Pak ovšem hosté poslali na hřiště nejsilnější sestavu a osmibodovou šňůrou odskočili na 42:61 (37.). Českokrumlovští ještě zabojovali a minutu třicet před závěrečným klaksonem snížili na 49:63, poslední slovo však měli hosté a přesnými trefami z trestných hodů upravili konečné skóre na stav 49:69. Domácí družina pod vedení Jana Rizáka předváděla třicet minut vyrovnanou hru, nebýt výpadku ve II. čtvrtině, mohl se soupeř o konečný výsledek hodně bát. Výkon všech hráčů je dobrým příslibem do dalších bojů pod okresními koši.