KRUMLOVŠTÍ V LIŠOVĚ PROHRÁLI

28.2.2011

SK Lišov – BK ČK 71:59 (35:33)

Hosté k důležitému utkání přistoupili zodpovědně a přicestovali do Lišova v tom nejsilnějším, co měli k dispozici (9 hráčů + hrající trenér). Ani domácí nenechali nic náhodě a sešli se v hojném počtu (8 hráčů – zatímco na posledním zápase jich bylo jen 5). Samotný start zápasu se trochu opozdil. Domácí nahlásili, že úvodní rozskok bude vhozen v 18:20 místního času, ale ten zřejmě byl trochu jiný, než středoevropský, neboť hrát se začalo až po půl sedmé.   Na začátku hosté postavili zónové rozestavení 2 – 3, jenže to byla špatná volba. Lišovští hráči jsou známí tím, že jsou menšího vzrůstu a hrají převážně na perimetru. Takže dva bránící hráči nahoře často nestíhali přebíhat mezi čtyřmi útočníky. To vedlo i k prvnímu inkasovanému koši za tři body. Po několika neúspěšných střelách se konečně po minutě a půl prosadil Franta (5:2) a hosté se chytili. Zároveň přeskupili obrané rozestavení na 3 – 2 a díky několika získaným míčům šli do vedení – 9:13 (6.). Tímto donutili domácí lavičku k time outu. Ten jí prospěl a po návratu na hřiště strhli Lišovští vedení na svou stranu. Po první periodě vedli 20:17. Druhé dějství načali lépe domácí a po dvou minutách vedli 24:19. Pak ovšem začal řádit Mory a strhl svým výkonem ostatní. Osmi body v řadě se převážilo vedení na stranu hostů (24:27) a přišel další oddechový čas vos. Po něm sice Beník snížil na rozdíl jednoho bodu (26:27), ale na další dvě minuty hosté postavili nepropustnou obranu (to se již bránilo osobně) a 6 body v řadě šli do trháku – 26:33 (18.). Tento stav jako by je ukolébal a několika chybami v útoku darovali domácím jednoduché střelecké pozice a ti je dokonale využili. Do šaten se odcházelo za dvoubodového vedení Lišova (35:33).

Po změně stran se hrálo trochu rozvážně na obou koncích hřiště. Bodů bylo jako šafránu a tak v polovině třetí periody ukazovala tabule stav 41:40 (25.). O dvě minuty později měli Lišovští po trefě z perimetru 4 body náskoku (48:44), jenže Gabri a Koty byli neomylní a svými koši vyrovnali na 48:48 (28.). Domácí hráči přidali v obraně a díky rychlým protiútokům se jim podařilo vyhrát poslední úsek třetí čtvrtiny dílčím skóre 8:0, čím měli po třiceti minutách hry k dobru osmibodový náskok (56:48). Ve stejném duchu se nesl i vstup do poslední části – dvě minuty sice nepadl ani koš, ale pak Lišovští vsítili rychle 6 bodů za sebou a rázem vedli dvouciferným rozdílem (62:48, 33.). Nemohlo přijít nic jiného, než oddechový čas Honzy Rizáka. Následující tři minuty patřily jeho svěřencům a ti osmi body v řadě částečně umazali ztrátu z nabytého manka  – 62:56 (36.). Po hříchu to ale bylo na dlouhou dobu vše, co v útoku předvedli. Naštěstí pro ně, ani domácím se nedařilo a tak po tříminutovém bodovém půstu se skóre posunulo až minutu a padesát vteřin před koncem. Domácí rozehrávač Zabilka byl stoprocentní z čáry trestného hodu (64:56). Času na otočení zápasu rapidně ubývalo, přesto se českokrumlovští, namísto snahy o rychlé zakončení, odhodlali k pomalému přechodu do útoku a dlouhé rozehrávce. To někdy vedlo až k zbytečnému překombinování a když se k tomu přidalo několik nepřesných střel, bylo o výsledku zápasu rozhodnuto. Domácí v závěru dokázali přidat body z rychlých protiútoků a tím odskočili na konečných 71:59.

Fakta: hráli a body: Kotous 14 (TH 8/4), Moronga 12 (TH 4/4), Ziegelbauer 11 (TH 2/1), Al Ahmad 8 (TH 2/1, 1 trojka), Holba 6, Kupka 4, Gábriš 2, Chaloupka 2, Netušil, Rizák (nenastoupil); trestné hody: 18/12 (66,7%); trojky: 1 (Al Ahmad); fauly: 13; čtvrtiny: I. 20:17, II. 15:16, III. 21:15, IV. 15:11.