DVĚ VYROVNANÉ PARTIE..(2.ČÁST)

9.11.2011

BK ČK – Legend's ČB 44:54 (17:24)

Jízdní řád soutěže je nekompromisní a tak v rychlém sledu sehráli hráči z okresního města další zápas. Tentokrát na jejich palubovku zavítal celek z krajské metropole, který obhajuje v soutěži druhou příčku a je tvořen zkušenými exligovými reprezentanty Českých Budějovic. Domácí soupiska před duelem hlásila oslabení, když Mičan a Gabriš přestoupili do týmu Matteo ČB. Navíc nebyl k dispozici Chaloupka, pod koši se však objevil druhý českokrumlovský kolos – Tomáš Kotous. První čtvrtina přinesla spíše oťukávání a mnoho nepřesností. I proto byl v její polovině stav jen 2:5 (5.). Po dostatečném zahřátí se začal vylepšovat i obraz hry a konečně byly k vidění úspěšné střely. Po první desetiminutovce ukazovala tabule stav 11:11. První dvě minutý druhého dějství přinesly znovu nepřesnosti na obou stranách bez bodového efektu a tak obsluha zapisovatelského stolku neměla příliš práce. Až po třech minutách se prosadili hráči z pod Černé věže a sedmi body odskočili do trháku – 11:18 (15.). Po pětiminutovém střeleckém půstu se do černého trefil Al Ahmad, který nakonec byl jediným úspěšným exekutorem domácích ve druhé čtvrtině. I díky tomu v polovině duelu hřálo českobudějovické vedení o sedm bodů – 17:24.

To co chybělo ve druhé periodě, přišlo v té třetí. Českokrumlovští ji vyhráli dílčím skóre 13:8 a vrátili se zpět do zápasu. Nejprve sice hosté navýšili své vedení až na devět bodů (21:30, 24.), poté ovšem Al Ahmad trefil trojku a k němu se přidali i ostatní. Výsledkem byla jen dvoubodová ztráta po třiceti minutách hry – 30:32. V poslední části byl nejprve k vidění velký boj a střelci šetřili se zásahy do černého. Ve 34. minutě ukazovala tabule stav 32:36, pak ovšem začal úřadovat čahoun ve žlutém dresu jménem Klabouch, který dokázal uplatnit své centimetry. V polovině závěrečné části byl stav 35:39, ale o dvě minuty už 35:46. Zde hosté využili veškeré zkušenosti z těžkých zápasů a koncentrovanou hrou drželi otěže utkání pevně v rukou. Domácí si ve snaze o skórování vybírali obtížné pozice, chyběli nájezdy a rychlý přechod do útoku. Českobudějovičtí si závěr pohlídali a dovedli duel do vítězného konce. Domácí může mrzet to, že krom Al Ahmada se nikdo více střelecky neprosadil. Navíc se neprosadili ani z trestných hodů.

zápas v číslech:
sestava a body ČK: Al Ahmad 27 (3 trojky), Kupka 7 (1 trojky), Kotous 6 (TH 4/0), Holba 2 (TH 2/0), Rizák 2, Sirový, Krák, Vaněček; tým: 14 faulů, 4 trojky, TH 6/0 (0,0%).

za Legend's: Klabouch 19, TH 17/5 (29,4%), 3 trojky, 8 faulů. čtvrtiny: I. 11:11, II. 6:13, III. 13:8, IV. 14:22.