DOMÁCÍ PREMIÉRA–SAHALI JSME PO VÝHŘE!

SKB ČK  – SK Lišov 67:70 (35:35)

Domácí lavička před utkáním čítala 10 jmen (dorazil i Lukáš Kupka a veterán Honza Flašar). Navíc chyběli Chaloupka a Moronga. Českokrumlovksý lodivod Honza Rizák vyslal na hřiště základní pětku Asaad, Koty, Pípo, Jirka a Franta. Jako obrana byla zvolena zóna 2 – 2 s osobním bráněním střelce hostí Beně (to si vzal na povel Asaad a dařilo se mu to velice dobře). První koš zápasu zaznamenal Jirka, když proměnil jeden trestný hody (1:0), ale Lišovští vzápětí otočili – 1:4 (3.). V polovině první čtvrtiny byl stav 6:7 a na jejím konci 14:17. Druhé dějství patřilo domácímu týmu, který jej vyhrál dílčím skóre 21:18. Hned v úvodu této periody sice hosté odskočili na 14:22 (12.), ale pak přišla bodová šňůra českokrumlovských, kterou odstartoval Asaad (4), pokračoval Koty (4) a završil ji Pípa (2) a rázem domácí vedli o 2 body – 24:22 (14.). Lišovští vyrovnali na 24:24, jenže další bodová šňůra znamenala vedení českokrumlovských 30:24 (16.). V této fázi zápasu domácí předváděli výbornou obranu a získali několik míčů. Tyto zisky přetavili v body z rychlých protiútoků. Jenže tento stav (šestibodové vedení) jako by je ukolébal a hosté otočili vývoj utkání na svou stranu – 31:35 (18.). V poslední minutě první půle se prosadil Koty a Asaad a do šaten se odcházelo za vyrovnaného skóre 35:35.

Po dvou minutách třetí periody byl stav 39:39, pak se ovšem Koty prosadil dvakrát z pod koše a přidal i drzou trojku o desku a náhle domácí vedli 46:42 (24.). Lišovští otočili na 46:47. Pak byl Asaad faulován při trojce a všechny tři trestné hody s jistotou proměnil – 49:47 (26.). Jenže minutový úsek v závěru třetí periody přinesl tři přesné trefy za tři body hostujících hráčů a ti odskočili na 7 bodů – 49:56. Pak ještě střílel Koty a Franta trestné hody, ale ze 4 pokusů byl pouze jeden úspěšný a tak po třiceti minutách hry byl stav 50:56. Do poslední části vstoupili opět lépe domácí a během tří minut strhli vedení na svou stranu (57:56). V tu chvíli dominovali především v obraně, když jejich vytažená zóna dělal hostům z města nábytku nebývalé problémy. Ti většinou bezhlavě najížděli a stříleli z hodně špatných pozic. V polovině závěrečné čtvrtiny byl stav nerozhodný 57:57 a schylovalo se k dramatu. Koty nejprve posunul domácí dopředu (59:57), ale Beník vyrovnal (59:59). Pak hosté zužitkovali domácí ztrátu v útoku a odskočili na 59:62 (37.). Koty snižoval (61:62), jenže pěkná kombinace hostů a nájezd pod koš znamenali dva body v jejich prospěch – 61:64 (38.). Přišel time out krumlovských. Poté Tomáš Gábriš (nová nadějná posila českokrumlovského týmu) proměnil šestku a domácí byli opět na dostřel – 62:64. Jenže vaz jim zlomila úspěšná střela za tři body dvě minuty před koncem – 62:67. Asaad sice proměnil dvě šestky, Franta však už jen jednu a minutu třicet před koncem bylo manko domácích 2 body (65:67). Přišel taktický útok hostů, kteří využili celý časový limit na zakončení, a i když se v jeho závěru neprosadili, dokázali doskočit odražený míč a to už běžela poslední minuta. Rychlý faul poslal hotujícího Petrů na čáru trestného hodu. Ten se nemýlil a manko rázem bylo čtyřbodové – 65:69. Ukvapená střela znamenala ztrátu míče a opět faul. Tentokrát šestky střílel Beník a byl úspěšný jen jednou (65:70). To už do závěrečného klaksonu zbývali vteřiny. Pokus o rychlou trojku domácích nenašel svůj cíl a znovu přišel faul na lišovského Václavka (6 vteřin před koncem). Ten neproměnil ani jeden trestný hod a tak poslední, kdo se zapsal do střelecké listiny, byl Koty, který současně s píšťalkou uzavřel skóre na 67:70.

Fakta: základní pětka a body: Kotous 33 (trestné hody 8/4), Al Ahmad 18 (5/5), Ziegelbauer 8 (8/2), Holba 6 (4/2), Netušil 1 (2/1); střídali: Gábriš 1 (4/1), Flašar, Vaněček (Rizák a Kupka do hry nezasáhli); trojky: 2 (Kotous, Al Ahmad); trestné hody: 30/15 (50%); fauly: 22; čtvrtiny: I. 14:17, II. 21:18, III. 15:21, IV. 17:14. Za Lišov dal Beník 13 bodů (šestky 13/5 ) a Ondra Šandera 12 bodů (3/2).

Domácí předvedli srdnatý boj a pěkný basketbal. Bohužel je střelecky táhli pouze dva hráči a v závěrečném počítání chyběl bodový příspěvek od dalších. Přesto se musí uznat, že v utkání nezvítězil lepší celek, ale šťastnější. Českokrumlovské musí mrzet i 15 zahozených trestných hodů (30/15). Dojem ze hry však byl velmi dobrý, a pokud budou pokračovat i nadále ve stejném nasazení jako v tomto utkání, již brzy začnou stoupat tabulkou směrem nahoru.

Další utkání je na programu již příští čtvrtek (11.11.2010), kdy SKB doma přivítá nový celek soutěže Legends ČB, který je tvořen „zlatou generací“ českobudějovického basketbalu a je plný hráčů s ligovými zkušenostmi.