DOHRÁVKA S MATTEEM PŘINESLA PĚKNÝ BASKETBAL

Zveřejnění článku : 21.1.2011

BK ČK – MATTEO ČB 61:81 (24:33)

Domácí lavička hlásila před startem zápasu počet 7, zatímco hostů přicestovalo hned 12! Matteo je tým, který tvoří především hromotluci pod košem a tuto podkošovou sílu představili i v Českém Krumlově. Na první body se čekalo minutu a půl, teprve poté se posunulo skóre směrem nahoru. Z čáry trestného hodu se dvakrát trefil hostující Navara (0:2). Holba kontroval trojkou a po jeho dalším koši v 6. minutě domácí vedli 7:6. Dvě minuty před koncem první periody byl stav nerozhodný 11:11, ale závěr této části patřil hostů a ti odskočili do pětibodového trháku – 11:16 (po první čtvrtině). Vstup do druhého dějství se domácím vydařil, dokázali se vyrovnat s dobrou obranou hostů a díky přesným trefám v polovině této části snížili již na 21:23. Pak ale přišel menší střelecký výpadek, v dalších pěti minutách propadly obroučkou českobudějovického týmu jen dvě střely (jedna z pole a jedna šestka) a v polovině zápasu ztráceli Českokrumlovští 9 bodů – 24:33.

Po změně stran se podařilo domácím přiblížit na 27:33 (22.), a o dvě minuty později to bylo po koši Kotouse dokonce již jen o bod (34:35) a tým z krajské metropole si bral oddechový čas. Po návratu na palubovku přišla série ztrát v podání domácích hráčů. Každou tuto ztrátu hosté přetavili v body a ve 26. minutě nabrali domácí manko devíti bodů – 34:43. Za stavu 38:47 (27.), přišla další šňůra ztrát a hosté osmi body v řadě odskočili na 38:55 (28.). Po třiceti minutách hry bylo manko českokrumlovského týmu 16 bodů – 43:59. V úvodu závěrečné části se českokrumlovským nedařilo střelecky prosadit, zatímco hosté se trefovali a tak ve 33. minutě narostla ztráta na 20 bodů (43:63). Teprve potom Holba úspěšně zakončil, ale zkušeně hrající hosté si do konce zápasu náskok pohlídali. Škoda několika střeleckých výpadků, jinak by zápas byl v závěru mnohem vyrovnanější. Přesto Českokrumlovští předvedli dobrý výkon.

Fakta: hráli a body: Al Ahmad 19 (1 trojka, TH 4/2), Holba 19 (2 trojky, TH 6/3), Kotous 14 (TH 6/2), Vaněček 5 (1 trojka), Chaloupka 4 (TH 2/0), Rizák 2 (TH 2/2), Netušil; trojky: 4; trestné hody: 20/9 (45%); fauly: 15; čtvrtiny: I. 11:16, II. 13:17, III. 19:26, IV. 18:22.